MENU

For arrangører

Skal du arrangere en brugsprøve, finder du en liste over autoriserede dommere samt alle de dokumenter, du skal bruge under prøven, her på siden.

DKK´s godkendte IGP brugsprøvedommere

Navn, postnummer og by telefonnummer e-mail
Ahrends, Erik - 6500 Vojens +45 21789695 e.ahrends@mail.tele.dk
Andersen, Bent B. - 4622 Havdrup +45 52194010 scheelseng@mail.dk
Berthelsen, Finn - 8400 Ebeltoft +45 22471050 malinois@daneskjold.dk
Bach-Pedersen, Jesper - 6710 Esbjerg V +45 40972473 blackbird2@live.dk
Brandenhoff, Michael - 9300 Sæby +45 40101668 kreds54@gmail.com
Carlson, Lene - 4660 St. Heddinge +45 51843500 lene.carlson@mail.dk
Gilsager, Vivi -- 8420 Knebel +45 40172342 vivi@gilsager.dk
Hansen, Hans C.- 4320 Lejre +45 28280778 vanni@sol.dk
Hansen, Morten - 4100 Ringsted +4520350616 morten@falcos.dk
Hjort, Henrik - 4300 Holbæk +45 40422207 h.hjort@outlook.dk
Jensen, Morten - 9330 Dronninglund +45 20994826 morten.pudseren@gmail.com
Knudsen, Martin - 5672 Broby +4529865283 xakki-miro@hotmail.com
Kruse, Mikkel - 3670 Veksø +45 40512135 mailmikkelkruse@gmail.com
Larsen, Peter Maltha - 2700 Brønshøj +45 26300300 petermalthalarsen@gmail.com
Laursen, Ella - 8700 Horsens +4522306517 ella@busch-laursen.dk
Mortensen, Peter Gammelgaard - 4130 Viby Sj. +4529620802 sportshunde@outlook.dk
Nielsen, Per Svoldgaard - 7870 Roslev +4521244636 pandp@live.dk
Rasmussen, Knud - 5762 Vester Skerninge +4551366804 kr.1@outlook.dk
Svennum, Jes - 9700 Brønderslev +4540303294 svennum@c.dk
Dommeraspirant Nico Pientens (opstart 2021) - 7470 Karup J +4560835579 nicoagility@gmail.com
Dommeraspirant Thomas Hellengreen - 4030 Tune +45 20431027 thomas.hallengreen@gmail.com

Udvalgte produkter

arrow_back_ios
arrow_back_ios

Fritidsregnsæt

649,00 kr

Kontakt DKK

Dansk Kennel Klub
Parkvej 1
2680 Solrød Strand
56 18 81 00
post@dkk.dk
CVR 11 88 18 15

Bank

Betalinger til Dansk Kennel Klub
Reg. nr.: 5035 Konto: 0001361253
IBAN-nr: DK 45 50350001361253
SWIFT-kode: JYBADKKK

Min side Presse Eksteriørdommer Dyrlæge Regler og instrukser Blanketter Specialklubber Privatlivspolitik Klubsystemer Få rabat som DKK medlem