MENU

Book en stand

Vil du gerne i kontakt med hundefolket? Så er det en oplagt mulighed at booke en stand på en eller flere af Dansk Kennel Klubs udstillinger.

Mange potentielle kunder

Vi kan på DKK’s udstillinger tilbyde en række muligheder for at komme i kontakt med et stort publikum, der alle er interesserede i hunde, hundefoder og artikler til hunde.

Vi har over de seneste mange år haft et stabilt besøgstal med mange potentielle kundegrupper, og udstillingernes messe er et oplagt salgsforum for den danske hundebranche. Vi har fast 6 udstillinger om året samt vores Hund i Fokus, og besøgstallet ligger omkring de 3.000 besøgene hen over en udstillings weekend. I Herning Messe Center afholdes årets sidste Winter Wonder udstilling og her forventes 14.000 deltagende hunde og 6.000 publikummer i løbet af udstillingens 2 dage.

Hund i Fokus, som afholdes på det smukke Vilhelmsborg syd for Aarhus, er en weekend i hundens tegn, hvor der er noget for en hver hundeejer. Her er b.la. Danmarksbesterskaberne i rally, lydighed, agility, HTM/freestyle og omkring konkurrencerne afholdes K9 Biathlon løbet som i sig selv er ret underholdende at se på. En weekend hvor hele familien bliver underholdt og inspireret.

Praktisk info

Hvilke udstillinger kan jeg booke en stand på?

  • Fredericia d. 12.-13. februar 2022
  • Roskilde d. 13.-15. maj 2022
  • Vejen d. 17.-19. juni 2022
  • Bornholm d. 12.-13.-14. august 2022
  • Ballerup Idrætsby 24.-25. september 2022
  • Messecenter Herning – 12.13 nov. 2022
  • Hund i Fokus 3.-4. september 2022

Hvad koster det?

Grundbeløb kr. 2.600,-
+ pr. m2 indendørs (minimum 9 m2) kr. 226,-
+ pr. m2 udendørs (minimum 15 m2) kr. 146,-
Prisen er for selve standpladsen (dvs. gulvarealet) og ekskl. evt. bagvægge, skillevægge, standopbygning, elektricitet mm.

Får jeg rabat hvis jeg booker en stand på flere udstillinger?

Du får 10% rabat ved bestilling af standplads på samtlige udstillinger (Bornholm undtaget). Det vil sige, at du skal bestille stand på fem udstillinger.

Hvor mange besøgende har I på en udstilling?

Det svinger lidt alt efter om det er en dobbelt udstilling eller en, hvor racerne er fordelt på lørdag og søndag.
Samlet set på et år har vi 35- og 40.000 deltagende på vores 6 internationale udstillingsweekender.

Hvornår skal jeg senest booke min stand?

Du skal booke din stand senest 6 uger før det arrangement du vil deltage på.

Er det muligt at være flere firmaer der deler en stand?

Det kan I sagtens. I kan læse mere om betingelserne for at dele en stand på vores booking platform


Kontakt DKK

Dansk Kennel Klub
Parkvej 1
2680 Solrød Strand
56 18 81 00
post@dkk.dk
CVR 11 88 18 15

Bank

Betalinger til Dansk Kennel Klub
Reg. nr.: 5035 Konto: 0001361253
IBAN-nr: DK 45 50350001361253
SWIFT-kode: JYBADKKK

Min side Presse Eksteriørdommer Dyrlæge Regler og instrukser Blanketter Specialklubber Privatlivspolitik Klubsystemer Få rabat som DKK medlem