MENU

Teamledere, beskrivere og baneholdere

Skal du arrangere en mentalbeskrivelse, kan du her finde kontaktinformationer på hele mentalbeskrivelses-teamet: Teamledere, mentalbeskrivere, figuranter og baneholdere.

Teamledere

Navn Postnummer Kontakt oplysninger
Torben Nielsen 2730 Herlev torben@sound-solution.dk - 30 58 99 51
Pause - Annette Damm 4420 Regstrup damm73@live.dk - 60 54 07 27
Helle Mulvad 4571 Grevinge ha.mulvad@gmail.com - 51 88 68 22
Jesper Rondé 4640 Faxe kennel@amajero.dk - 40 28 58 83
Maria Aaris Hammer 4700 Næstved aarishammer@live.dk - 51 38 35 59
Mikael Lambertsen 5550 Langeskov m.lambertsen@hotmail.com - 40 18 14 87
Andreas Petersen 6780 Skærbæk andreassdj@gmail.com - 50 27 64 53
Niels Vaseli Mygind 6840 Oksbøl nvaseli@bbsyd.dk - 20 91 08 51
Grethe Nielsen 8620 Kjellerup grethe@gejsinglund.dk - 26 55 77 22
Jørgen Metzdorff 8883 Gjern jorgen@metzdorff.net - 30 35 14 56
Carsten Henriksen 9310 Vodskov cch@capral.net - 25 27 01 01

Mentalbeskrivere

Navn Postnummer Kontakt oplysninger
Kirsten Simonsen 2620 Albertslund faust@webspeed.dk - 28 15 19 87
Estel Lillelund 2630 Taastrup estel.lillelund@gmail.com - 40 51 70 22
Jette Blixt 2650 Hvidovre j.blixt63@gmail.com - 20 64 79 24
Torben Nielsen 2730 Herlev torben@sound-solution.dk - 30 58 99 51
Dorthe V. Ejrnæs 2730 Herlev dvlundahl@gmail.com - 26 16 83 84
Gitte Jonna Aaskilde - PAUSE 3100 Hornbæk gitte@aaskilde.org - 25 74 02 16
Charlotte Månsson - PAUSE 4030 Tune charlotte@kannoget.dk - 40 56 26 07
Majbrit Rask 4100 Ringsted majrask@gmail.com - 26 25 89 40
Poul Gøtke 4100 Ringsted goetke2021@hotmail.com - 28 79 11 94
Anne-Mette Storr 4370 St. Merløse kirill@privat.dk - 28 55 82 48
Annette Damm - PAUSE 4420 Regstrup damm73@live.dk - 60 54 07 27
Helle Mulvad 4571 Grevinge ha.mulvad@gmail.com - 51 88 68 22
Bettina Løvstrøm Pedersen 4640 Faxe bettinalovstrom@gmail.com - 51 64 69 45
Jesper Rondé 4640 Faxe kennel@amajero.dk - 40 28 58 83
Sanne Wille - PAUSE 4652 Hårlev sanne@simply-red-bordeaux.dk - 26 66 05 01
Jane Riisfeldt 4700 Næstved jane@riisfeldt.com - 41 98 09 12
Maria Aaris Hammer 4700 Næstved aarishammer@live.dk - 51 38 35 59
Sara Aaris Larsen 4750 Lundby sara_aaris@hotmail.com - 29679014
Kiki Giesmann 5250 Odense Sv kiki@giesmann.dk - 53 57 74 47
Mikael Lambertsen 5550 Langeskov m.lambertsen@hotmail.com - 40 18 14 87
Grethe Rasmussen 6270 Tønder knud-grethe@live.dk - 74 73 44 53
Andreas Petersen 6780 Skærbæk andreassdj@gmail.com - 50 27 64 53
Niels Vaseli Mygind 6840 Oksbøl nvaseli@bbsyd.dk - 20 91 08 51
Hanne Lundahl 6862 Tistrup dobergaarden@gmail.com - 22 66 11 19
Svend Corvinius 7100 Vejle svend@mors-bikes.dk - 26 35 15 81
Sarah Nielsen 7900 Nykøbing M sarahnielsen40@icloud.com - 23 26 73 09
Rikke Lythje Holm 8305 Samsø rikke.dirch.bedemand@gmail.com - 61 54 69 54
Gitte Baalkilde 8383 Hinnerup baalkilde1@gmail.com - 61 54 83 99
Grethe Nielsen 8620 Kjellerup grethe@gejsinglund.dk - 26 55 77 22
Jørgen Metzdorff 8883 Gjern jorgen@metzdorff.net - 30 35 14 56
Eva Abel 9300 Sæby ungpuls@gmail.com - 31 66 15 04
Carsten Henriksen 9310 Vodskov cch@capral.net - 25 27 01 01
Hans Jørn Bentsen 9330 Dronninglund hb@dms-as.com - 40 51 44 33
Henrik Krysteli Semark 9550 Mariager hds@semark.dk - 26 33 17 01

Figuranter
- Der må være 1 figurant på et team

Navn Postnummer Kontakt oplysninger
Mette S. jensen 2650 Hvidovre mettesjensen@gmail.com - 29 43 23 32
Kirstine S. Stevnsvig 4720 Præstø kirstinestevnsvig@gmail.com - 21 97 27 87
Janne Wærum 4930 Maribo jwaerum@gmail.com - 23 24 37 47
Steen Larsen 5610 Assens eiberglarsen@waoomail.dk - 26 24 71 26
Hehla Mie Bernickow 6400 Sønderborg Bernickow64@hotmail.com - 61 32 64 30
Jesper Transel 7183 Randbøl jesper@ahsalg.dk - 31 21 77 88
Rikke H. Olsen 7260 Sdr. Omme rikkeholsen@hotmail.com - 25 64 67 05
Heidi Kristensen - PAUSE 8370 Hadsten heramm@os.dk - 20 24 69 38

Baneholdere

Navn Postnummer Kontakt oplysninger
Torben Nielsen 2730 Herlev torben@sound-solution.dk - 30 58 99 51
Anne-Mette Storr 4370 St. Merløse kirill@privat.dk - 28 55 82 48
Jørgen Metzdorff 8883 Gjern jorgen@metzdorff.net - 30 35 14 56
Svend Corvinius 7100 Vejle svend@mors-bikes.dk - 26 35 15 81
Henrik Krysteli Semark 9550 Mariager hds@semark.dk - 26 33 17 01

Kontakt DKK

Dansk Kennel Klub
Parkvej 1
2680 Solrød Strand
56 18 81 00
post@dkk.dk
CVR 11 88 18 15

Bank

Betalinger til Dansk Kennel Klub
Reg. nr.: 5035 Konto: 0001361253
IBAN-nr: DK 45 50350001361253
SWIFT-kode: JYBADKKK

Min side Presse Eksteriørdommer Dyrlæge Regler og instrukser Blanketter Specialklubber Privatlivspolitik Klubsystemer Få rabat som DKK medlem