MENU

Agilitydommere

Skal du bruge en dommer til en agilityprøve, kan du finde navnelister herunder.

Dommere som må dømme Internationale stævner (CACIAG) og stævner i udlandet

Navn By Kontakt
Allan Carlsen Hvidovre 25 39 63 53 allancarlsen63@hotmail.com
Allan Hansen Ringsted 30 86 74 20 hansenallan72@gmail.com
Annette Klink Dalgaard Skævinge 48 48 58 57 annette@ophian.dk
Bent Blom Larsen Rude 20 12 06 39 bent@blomlarsen.dk
Bonnik Bertelsen Ringsted 30 29 55 06 bonnik@hotmail.com
Dorthe Kiærulff Hornbæk 20 29 26 81 dorthe@dp2.dk
Gert Bruus Hjallerup 28 83 60 13 gert@dch-dronninglund.dk
Gitte Hansen Greve Str. 43 69 80 95 gihhome@yahoo.dk
Hans Peter Dinesen Ribe 75 42 19 79 dinesen1950@gmail.com
Jannie Hedegaard Nielsen Slagelse 40 14 04 92 jannie_nielsen689@hotmail.com
Jim Hempel Otterup 40 72 71 50 jim@agilityhund.dk
Jørn Elsberg Christiansfeld 23 61 38 58 post@agilitysyd.dk
Ken Fogelberg Hvidovre 28 40 81 51 k.fogelberg@get2net.dk
Kurt Jensen Mårslet 29 90 56 12 kjensen@cs.au.dk
Lars Bang Hørsholm 40 96 28 42 lars@abby.dk
Maj-Brit Crone Høg Farum 30 24 21 54 mc@zacrone.dk
Morten Juhl Hansen Bording 21 29 28 26 morten.juhl.hansen@gmail.com
Poul Lerche Hornbæk 49 70 44 85 / 21 43 44 75 dk-pl@mail.dk
Regin Reinhard Snertinge 61 22 74 37 regin.reinhard@gmail.com
Thomas Ammitzbøll Hedensted 29 29 96 69 spilop@mail.dk
Tom Mercebach Jyderup 30 53 67 25 tom@ddhjyllinge.dk
Sophie Ellervee (p.t. orlov) Sabro 53 65 86 82 Sophie@dkk-viby.dk

Dommere som må dømme Internationale stævner (CACIAG) klasse 1 og 2 i Danmark samt nationale stævner

Navn By Kontakt
Annette Thøgersen Ugerløse 41 24 63 40 annette@happybeast.dk
Annemette Jefferies Egtved 24 60 60 89 Anne.k.jefferies@gmail.com
Christian Zahle Madsen Næstved 31 59 90 42 christianzahle.m@gmail.com
Daniel Eichler Hampen 40 42 39 22 Daniel.elling.eichler@gmail.com
Hans Henrik Testmann Struer 21 74 41 65 hh.testmann@webspeed.dk
Jane Elene Christensen Taastrup 24 23 75 95 janeelene@gmail.com
Mette Guldborg Gabel Løsning 20 55 17 76 mettegabel@gmail.com
Richard Olsen Nørre Åby 29 25 17 10 nugwish@live.dk
Sabine Serwin Humlebæk 26 13 03 37 Sabine_serwin@hotmail.com

Kontakt DKK

Dansk Kennel Klub
Parkvej 1
2680 Solrød Strand
56 18 81 00
post@dkk.dk
CVR 11 88 18 15

Bank

Betalinger til Dansk Kennel Klub
Reg. nr.: 9070 Konto: 1639581302
IBAN-nr: DK3090701639581302
SWIFT-kode: VRAADK21

Min side Presse Eksteriørdommer Dyrlæge Regler og instrukser Blanketter Specialklubber Privatlivspolitik Klubsystemer Få rabat som DKK medlem