For hundeejere  |   For opdrættere  |   Køb hund  |   Stambog  |   Aktiviteter  |   Udstillinger  |   Uddannelse  |   Om DKK  |  

Kennelkontakt-personer

 


En Kennelkontakt er en person udpeget af DKK´s bestyrelse. Han/hun påtager sig at være bindeled mellem DKK og den enkelte opdrætter.

 


Kennelkontakten retter henvendelse, såvel anmeldt som uanmeldt til nye og gamle opdrættere, ligesom den enkelte opdrætter er velkommen til at søge hjælp og vejledning hos Kennelkontakten.

 

Herunder ses listen over DKK´s aktive kennelkontakt-personer:
 

Sjælland


Peter Jøndrup
Vester Bomvej 11
3060 Espergærde
Tlf: 49134150 / 61399220
rattlerhouse@mail.dk

 

 

 

Merete Prior
Selsøvej 31
4050 Skibby
Tlf. 49 71 12 20 / 20 41 86 65

 


Tina Vibeke Rasmussen
Sigerslevvestervej 18
3600 Frederikssund
Tlf. 23309278
tvras@mail.dk

 



Anne Gisselø
Kløvervej 5
4296 Nyrup
tlf. 20113694
anne@dkk-kreds2.dk


Tina Thorup Rask Larsen
Døjringevej 48 A
4180 Sorø
Tlf: 60669896
tila@dkk.dk

 



Karin Ernst
Akasievej 37 
4684 Holmegaard
Tlf. 55547424
treernst@treernst.dk

 



Connie Steenberg
Skovvejen 39
4660 Store Heddinge
5292 6463
connie@krumstien.dk



Matilde Stenhøj Schmidt  
Stevnsvej 40, Strøby Egede
4600 Køge
Tlf: 61722308
matilde@oerestadsfamilien.dk


Lone Wassileffsky 
Skovvænget 8
4900 Nakskov 
Tlf: 28686627
lone@wassileffsky.dk




Birgitte Winther Arildsen
Fabriksvej 1
4990  Sakskøbing

Tlf: 5470 7420/27642897


Fyn


Ulrikke Olsen
Bøjdenvejen 69
Snarup
5750 Ringe
Tlf. 62 27 27 54
Tlf. 20 41 12 55
kennel@surtsey.dk

 



Solveig Nyby
Korupvej 15, Gammel Korup
5210 Odense NV
Tlf. 20 89 08 99
mail@kennel-khyi-mo.dk



Jylland


Jesper Rondé
Kærvej 3, Egholt
6064 Jordrup
Tlf: 40285883
kennel@amajero.dk


Lissi Lajer Jacobsen
Hjortshøjvej 20 8250 Egå 
22937293 
lissi@li-laj.dk


Gitte Mejsen Nielsen
Elhøjvej 4 
8471 Sabro
86948682
mejsen@gefiber.dk





Allan Dambo Nielsen
Damvænget 17
Jebjerg
8870 Langå
Tlf. 22 50 44 75
allan@hounds.dk




Jørgen Rüsz
Hedeageren 26
9230 Svenstrup
Tlf. 76835083 / 40871800
terosvejs@mail.tele.dk

 

 


Anette Bystrup
Essendrupvej 75
9260 Gistrup
Tlf. 20 44 08 16

 

 


Jan Sonne-Schmidt
Borgergade 24
Kokkerholm
9320 Hjallerup
Tlf. 98 28 46 55
jan@sonneschmidt.dk


Peter L. Jensen
Offerlunden 43
9230 Svenstrup J
Tlf. 40 38 91 73
shansichow@gvdnet.dk


Tove Møller Christensen 
Friggasvej 6
9900 Frederikshavn 
Tlf: 26358810
teamfrigga@gmail.com

 


Peter Ørum
Granvej 22
7470 Karup J.
Tlf: 30271235
peter@silky-terrier.dk

 

 

Dan Gregers Petersen
Bjerregårdsvænget 1, Timring
7480  Vildbjerg
Tlf. 23 38 84 48
dangpetersen@gmail.com






Per Hergott Petersen
Gl. Landevej 30,
Mejls 
6800 Varde
Telefon: 51510064 eller 23688905
kennel@sweet-courage.dk


Bornholm

 
Gitte H. Børgesen
Smørengevejen 17, Vestermarie
3720 Aakirkeby 
Tlf:20101857
gitte-lars@adslhome.dk


Bettine Nordsejl
Gamlevældevej 33, Østerlars
3760 Gudhjem
Tlf: 22626764 
nordsejl@hotmail.com



Færøerne


Oluva Johannessen
Borgartún 5, Fo-160 Argir
Færøerne
Tlf. 0045 28288820 +298 288801
oluvaj@yahoo.com


 

 














 









Her bor DKK:


Dansk Kennel Klub
Parkvej 1
2680 Solrød Strand
56 18 81 00 (Omstilling)
56 18 81 55 (informationen)

Betalinger til Dansk Kennel Klub:
Reg. nr.: 5035 Konto: 0001361253
IBAN-nr.: DK 45 50350001361253 SWIFT-kode: JYBADKKK


© Dansk Kennel Klub 2017 | Annoncering på web | Cookies- og privatlivspolitik