For hundeejere  |   For opdrættere  |   Køb hund  |   Stambog  |   Aktiviteter  |   Udstillinger  |   Uddannelse  |   Om DKK  |  

DKK-autoriserede AG-dommere 


Dommere markeret med * kan dømme CACIAG og udenlandske stævner


*Allan Hansen
Åhusene 46, 4070 Kirke Hyllinge
tlf. 3086 7420, e-mail: hansenallan72@gmail.com

Anders Barny Lindhardt
Solkærvej 13, 8382 Tinding Hinnerup
tlf. 22 79 66 09, e-mail: andersbarny@gmail.com

*Annette Klink Dalgaard
Lille Havelsevej 153, Strølille, 3320 Skævinge
tlf. 48 48 58 57, e-mail: annette@ophian.dk

*Bent Blom Larsen
Skovvænget 7, Bisserup, 4243 Rude
tlf. 20 12 06 39, e-mail: bent@blomlarsen.dk

*Bonnik Bertelsen
Bjergvej 31, 4100 Ringsted
tlf. 30 29 55 06, e-mail: bonnik@hotmail.com

*Dorthe Kiærulff
Drejervej 23, 3100 Hornbæk
tlf. 20 29 26 81, e-mail: dorthe@dp2.dk

*Gitte Hansen
Lumringsbrovej 11, 2670 Greve Str.
tlf. 43 69 80 95, e-mail: gihhome@yahoo.dk

*Hans Peter Dinesen
Farup Grønnevej 4, Nr. Farup, 6760 Ribe
tlf. 75 42 19 79, e-mail: hpd@dlgmail.dk

*Jannie Hedegaard Nielsen
Fredensvej 1, 4200 Slagelse
tlf. 40 14 04 92, e-mail: jannie_nielsen689@hotmail.com

*Jim Hempel
Jørgensøvej 31, Jørgensø Strand, 5450 Otterup
tlf. 40 72 71 50, e-mail: jim@agilityhund.dk

*Karsten Bruun
Birkevej 16, 3500 Værløse
Tlf. 44 48 31 46, e-mail: karsten.bruun@live.dk

*Ken Fogelberg
Østre Kvartergade 15 I tv, 2650 Hvidovre
Tlf. 28 40 81 51, e-mail: k.fogelberg@get2net.dk

*Kurt Jensen
Moselodden 8, Storhøj, 8320 Mårslet
tlf. 29 90 56 12, e-mail: kjensen@cs.au.dk

*Lars Bang
Tjørnevej 19, 2970 Hørsholm
tlf.  40 96 28 42, e.-mail: lars@abby.dk

*Lars Hindsgaul
Sønderbyvej 6, Sønderby, 4653 Karise
tlf. 56 52 22 40, e-mail: hindsgaul@vanacker.dk

*Maj-Brit Crone Høg
Bybækterrasserne 156A, 3520 Farum
mobil: 30242154, tlf, e-mail: mc@zacrone.dk

*Morten Juhl Hansen
Hestlundvej 4, 7441 Bording
Tlf. 21 29 28 26 , e-mail: mjh@privat.dk

*Per Vestergaard
Gyvelvej 5, 9400 Nørresundby
tlf. 98 17 07 57, e-mail: per-v@stofanet.dk

*Poul Lerche
Drejervej 23, 3100 Hornbæk
tlf. 49 70 44 85 / 21 43 44 75, e-mail: dk-pl@mail.dk

*Regin Reinhard
Bakkekammen 29, 4460 Snertinge
Tlf. 61 22 74 37, e-mail: regin.reinhard@gmail.com

*Sophie Juul Nielsen
Elhøjvej 6, 8471 Sabro
Tlf. 53 65 86 82, e-mail: Sophie@dkk-viby.dk

*Susanne Rasmussen
Lendemosevej 11, 2850 Nærum
tlf. 22 13 18 89, e-mail: dyzo2903@gmail.com

*Susanne Therkildsen
Blommehaven 21, 2500 Valby
tlf. 61 65 41 89, e-mail: sth@youmail.dk

*Thomas Ammitzbøll
Årupvej 65, 8722 Hedensted
Tlf. 29 29 96 69, e-mail: spilop@mail.dk









Her bor DKK:


Dansk Kennel Klub
Parkvej 1
2680 Solrød Strand
56 18 81 00 (Omstilling)
56 18 81 55 (informationen)

Betalinger til Dansk Kennel Klub:
Reg. nr.: 5035 Konto: 0001361253
IBAN-nr.: DK 45 50350001361253 SWIFT-kode: JYBADKKK


© Dansk Kennel Klub 2017 | Annoncering på web | Cookies- og privatlivspolitik