For hundeejere  |   For opdrættere  |   Køb hund  |   Stambog  |   Aktiviteter  |   Udstillinger  |   Uddannelse  |   Om DKK  |  

DKKs godkendte brugsprøvedommere 
Dommere markeret med * kan dømme internationalt

Judges marked *  can judge international.


* Ahrends, Erik
Pottervej 4
DK- 6500 Vojens
mobil:  +45 2178 9695
e-mail: e.ahrends@mail.tele.dk

 

* Andersen, Bent B.
Tykmosevej 16
DK - 4622 Havdrup
Mobil: +45 4051 3807
e-mail: scheelseng@mail.dk

 

* Andersen, Hanne Boe
Ole Kirks Vej 16
DK - 7190 Billund
Mobil: 2575 0768
e-mail: hanneboea@hotmail.com


* Berthelsen, Finn
Roskildevej 377
DK - 4390 Vipperød
Mobil: +45 2247 1050
e-mail: malinois@daneskjold.dk


Brandenhoff, Michael
Søndermarksvej 5
DK - 9300 Sæby
Mobil: +45 4010 1668
e-mail: kreds54@gmail.com


* Carlson, Lene
Hærvejen 34
DK - 4660 St. Heddinge
Mobil: +45  5656 1333
e-mail: lene.carlson@mail.dk

 

* Gilsager, Vivi
Olaf Ryes Vej 14, Helgenæs
DK- 8420 Knebel
tlf. +45 8635 6099 /  Mobil: +45 4017 2342
e-mail: vivi@gilsager.dk

 

Hansen, Hans C.
Hvalsøvej 3, Osager
DK - 4320 Lejre
Mobil: +45 2828 0778
e-mail: vanni@sol.dk

 

* Harder, Leif
Birkevangen 2 C
DK - 3540 Lynge
Tlf.: +45 4819 2114 / mobil: +45 2931 2425
e-mail: harder@post.tele.dk

 

* Hjort, Henrik
Odinsvej 23
DK - 4300 Holbæk
Mobil:  +45 4042 2207
e-mail: h.hjort@outlook.dk

 

Jensen, Gunner
Præstetoften 12
DK - 5471 Søndersø
Mobil: +45 2890 3786
e-mail: kgjensen@adslhome.dk

 

* Jensen, Morten
Grønningen 9
DK- 9330 Dronninglund
Mobil: +45 2099 4826
e-mail: morten.pudseren@gmail.com

 

*Kruse, Mikkel
Skt. Markusplads 12, 3. th.
DK - 1921 Frederiksberg C.
Mobil: +45 4051 2135
e-mail: mailmikkelkruse@gmail.com

 

* Larsen, Peter Maltha
Bækkeskovvej 41
DK - 2700 Brønshøj
Mobil: +45 2630 0300
e-mail: petermathalarsen@gmail.com
pml@hfors.dk

 

* Laursen, Ella
Banevej 11, Hansted
DK - 8700 Horsens
Mobil: + 45 2230 6517
e-mail: ella@busch-laursen.dk


Mortensen, Peter Gammelgaard
Kalvens Kvarter 5
DK - 2750 Ballerup
Mobil: +45 2962 0802
e-mail: pgm@10people.dk

 

* Nielsen, Per Svoldgaard
Breumvej 8, Jebjerg
DK - 7870 Roslev
Tlf: +45 9757 4636 / Mobil: +45 2124 4636
e-mail: pandp@dlgtele.dk

 

Petersen, Villy
Bakkevej 8
DK - 4621 Gadstrup
Mobil: +45  4619 0585
e-mail: vp_tyson@post.tele.dk

 

Rasmussen, Knud
Bejerholmsvej 12
DK - 5762 Vester Skerninge
Tlf: +45 6224 3804
e-mail: kr.1@rasmussen.mail.dk


Dommeraspirant:

Jesper Bach-Pedersen, Nørlundvej 23, 6710 Esbjerg V tlf. +45 61145473 Mail: blackbird2@live.dk

Morten Hansen, Adamshøjvej 14, 4100 Ringsted Tlf. +45 53635401  Mail: morten@falcos.dk

 






 

 

Opdateret 20. december 2016









Her bor DKK:


Dansk Kennel Klub
Parkvej 1
2680 Solrød Strand
56 18 81 00 (Omstilling)
56 18 81 55 (informationen)

Betalinger til Dansk Kennel Klub:
Reg. nr.: 5035 Konto: 0001361253
IBAN-nr.: DK 45 50350001361253 SWIFT-kode: JYBADKKK


© Dansk Kennel Klub 2017 | Annoncering på web | Cookies- og privatlivspolitik